VODA ZÁKLAD ZDRAVÍ A KRÁSY

Naše tělo v nadpoloviční hmotnosti tvoří voda a bez dostatečné hydratace nedokáže správně fungovat. Stejně tak i pro naši pleť je množství vláčnosti zásadní, aby si udržela svěží a mladistvý vzhled. Jak to však zařídit, když s věkem vlhkosti postupně ubývá?

Největší obsah vody máme v těle, když se narodíme. U dětí je jí v organismu 70 % až 80 %. Jak dospíváme a stárneme, tak vody postupně ubývá. U dospělého muže se její obsah pohybuje mezi 50 % až 65 % a u ženy mezi 45 % až 60 %. 


Proč se poměr vody v těle s přibývajícím věkem otáčí v náš neprospěch? 

Může za to přirozený úbytek kyseliny hyaluronové, která je součástí všech životně důležitých tkání v těle. Kyselina hyaluronová na sebe dokáže navázat vodu až v objemu tisíci násobku své hmotnosti a udržuje tak dostatečnou hydrataci v těle. Působí pozitivně nejenom na vlastnosti tkání jako je pružnost a pevnost, ale také ovlivňuje odolnost tkání vůči námaze, zlepšuje hojení ran a urychluje regeneraci tkání po námaze a poškození. Pokud je kyseliny hyaluronové nedostatek, tělo jednoduše řečeno přestane fungovat v režimu mladého těla. Prvními viditelnými známkami, které ztrátu kyseliny hyaluronové vykazují, jsou vrásky a ochablá pleť. Posilněte hydrataci sami doma

Dnes je však možné velmi účinně zabojovat a svou pleť posílit i v domácím prostředí. Stačí si naordinovat efektivní péči, která pokožce zajistí dostatečný přísun kyseliny hyaluronové, jak zvenku tak zevnitř. Skvěle funguje kombinace pleťového séra HYALURON ELIXIR a elixíru HYALURON ELIXIR, který se kape do vody či jiného nealko nápoje. „Užívání kyseliny hyaluronové je důležité v každém věku. My v ordinacích estetických dermatologů doporučujeme kombinaci obou přípravků z řady HYALURON ELIXIR při každé aplikaci výplní na bázi kyseliny hyaluronové, protože prodlouží jejich životnost a navíc zlepší stabilizaci výplní,“ říká přední dermatoložka, MUDr. Tereza Gabryšová z Kliniky YES VISAGE.V rukou profesionálů

Pokud chcete udělat pro svoji pokožku maximum a ve vaší tváři se již objevily hlubší známky nedostatečné hydratace pleti, obraťte se na odborníky zabývající se estetickou medicínou. Na základě konzultace s lékařem, který zhodnotí stav a potřeby vaší pokožky, můžete podstoupit nejrůznější ošetření. Ty dokážou problémy nejen napravit, ale současně fungují i preventivně.

Vyzkoušet můžete plazmalifting, mezoterapii či ošetření hydrobalance, které zajišťují obnovu důležitých stavebních složek pokožky až na buněčné úrovni i v jejích nejhlubších strukturách. 

Hoďte své pleti záchranný kruh v podobě cílené péče včas. Odměnou vám bude svěží, pevná a pružná pokožka mladší možná i o několik let!