SKONCUJTE S AKNÉ JEDNOU PROVŽDY!

Nevzhledné pupínky netrápí pouze dospívající, ale mnohem častěji i dospělé, kteří tak plní ordinace dermatologů a hledají způsob, jak se jich zbavit. Ideálně rychle a bez viditelných následků.


Možná se ptáte, proč právě vy? Odpověď však není jednoznačná, protože příčin může být několik. S největší pravděpodobností za to mohou vaše hormony a stres. Ať už jsou důvody jakékoliv, je třeba začít jednat. Mít obličej samý pupínek není zrovna výhra v žádném věku. Vyzkoušeli jste snad všechno, ale bez většího úspěchu? Zachraňte si kůži díky péči šité vašemu trápení na míru.Není akné jako akné

Bez návštěvy u odborníka, který zhodnotí stav vaší pleti a doporučí účinnou léčbu, se dál neposunete. Zatímco jedni se potýkají s pupínky v T-zóně a zvýšenou produktivitou mazových žláz, tak druzí řeší skutečně velký problém zvaný nodulární akné. Jedná se o opravdu bolestivou podobu akné, která se objevuje zejména na krku, kolem dolní čelisti a velmi často po ní zůstávají jizvičky. „V tomto případě je dobré nasadit určitý druh léku, který funguje jako očkování proti akné. Stimuluje se tak imunita proti bakteriím propionibacterium acne. Léčbu je dobré podpořit plazmaterapiíi, díky níž zánět odezní rychleji a mnohdy se zhojí bez jizviček," říká lékařka estetické medicíny MUDr. Zuzana Kolací z Kliniky YES VISAGE.


Zázrak skrytý v naší krvi

Plazmaterapie je velmi šetrná metoda ošetření pokožky, při které se využívají jedinečné hojivé a regenerační schopnosti vaší vlastní krve. Proto je velmi dobře přijímána a je vhodnou léčbou pro každého bez ohledu na věk či pohlaví. „Odebereme vám krev, následně odstředíme červené a bílé krvinky a zůstanou jen trombocyty neboli krevní destičky. Ty zkoncetrujeme a vracíme do míst, kde potřebujeme pleť ošetřit. V případě akné působí proti zánětu a urychlují hojení," prozrazuje lékařka estetické medicíny MUDr. Zuzana Kolací z Kliniky YES VISAGE.Svlékněte starou kůži

Další možností, jak zatočit s aknózní pletí je chemický peeling. Jde o neinvazivní ošetření za pomoci peelingové směsi s obsahem kyseliny glykolové (AHA). Ta se používá v různé koncentraci, kterou by měl vždy určit lékař po důkladném vstupní vyšetření. Chemický peeling pleť dokonale exfoliuje, zmírní viditelnost jizviček, pozastaví nadměrnou aktivitu mazových žláz a stáhne rozšířené póry. Navíc vás dokáže zbavit případných pigmentací a celkově vaši pleť omladí a rozzáří.

V případě, že přece jen někde zůstaly viditelné jizvičky po akné, můžete vše ještě doladit díky laserovému ošetření pleti.