OMLÁDNĚTE DÍKY TUKU!

Omladit svou tvář dnes můžete různými způsoby za pomoci výplní, botoxu, niťového liftingu, faceliftu či lipofillingu neboli díky vlastnímu tuku. Záleží na vás, jakou cestou se rozhodnete jít.


Velkou výhodou lipofillingu je, že získáte jak mladistvější vzhled, tak i postavu snů. Trápí vás větší boky, bříško či stehna? To je pro tento zákrok ideální, využijte nechtěný tuk k omlazení vaší tváře! Během jednoho zákroku se tuk z problematických partií díky liposukci odsaje a aplikuje se tam, kde vám bude naopak slušet. Chcete se dozvědět více? Vyzpovídali jsme pro vás  MUDr. Andreu Musilovou z Kliniky YES VISAGE, která má nemalé zkušenosti právě s touto stále populárnější metodou.


Co je to lipofilling?

Jedná se o přenos tuku z jednoho místa na druhé, například z oblasti stehen do oblasti obličeje. Získaný tuk se však může využít k modelaci i jiných partií jakou jsou třeba prsa či zadeček.Pro koho je tato omlazující metoda vhodná?

Prakticky pro kohokoli. Nejčastěji ji volí klienti zhruba od 45 do 65 let. A pak všichni, co oceňují, že tuk je tělu vlastní látka. Jen u lidí ve výrazně vyšším věku může nastat problém v jeho uchycení, neboť tkáně už nejsou tak dobře prokrvené. Stav pokožky zhodnotí lékař během vstupní konzultace a na jejím základě doporučí vhodnou omlazující metodu. 


Omlazovacích technik je dnes hodně, k čemu lze efekt lipofillingu přirovnat?

Do jisté míry ho lze srovnat s výplněmi kyseliny hyaluronové. Působí však přirozeněji. Kromě vlastního objemu dodá pleti i jiné látky, různé prekurzory, které v kůži už po určitém čase chybí nebo jich je málo. Po zákroku tedy dochází i k regeneraci pokožky. Tohoto efektu se využívá také u léčby jizev. Skvělých výsledků dosahujeme s touto metodou i při omlazení hřbetů rukou.Jsou nějaká omezení po zákroku?

Omezení jsou minimální. V zásadě stejné jako po liposukci, kdy je třeba nosit kompresivní prádlo. Dále je třeba oblast, kam se tuk aplikoval, nestlačovat. V případě omlazení obličeje se například nedoporučuje dva až tři dny se líčit. Je třeba zákrok opakovat?

V zásadě není, ale je to možné. Nicméně podmínkou je, že klient nesmí hubnout v době těsně po zákroku. Tuk by se začal rychle vstřebávat a nedošlo by k žádoucímu efektu. Je dobré nebo vhodné tento zákrok kombinovat i s jinými omlazujícími zákroky estetické medicíny?

Při ošetření obličeje ho často kombinuji s aplikací kyseliny hyaluronové. Lze ho však kombinovat i s různými technikami jako aplikací botoxu, laserem, faceliftem a podobně. Nejlepšího efektu se většinou dosáhne kombinací různých technik a postupů.