CHYSTÁTE SE NA ZÁKROK? KLINIKU VYBÍREJTE PEČLIVĚ!

Asi nelze přesně zjistit, která klinika má jak bohaté zkušenosti s některým typem zákroku. Dá se ale odhadnout spolehlivost a úroveň kliniky jako celku. Pokud je klinika známá, většina hodnocení této kliniky je pozitivních a má ve svém týmu dobré lékaře, pak by klinika měla být kvalitní. Na co si tedy dát při výběru kliniky pozor a co by vás mělo varovat?

Volný termín kdykoliv. Pokud vám klinika nabízí termín de facto kdykoliv, určitě to není dobrý signál pro její návštěvu. Pozornost byste měli věnovat také prostředí. Pokud na vás místo, kde byste měli podstoupit jakýkoliv zákrok, na první pohled nepůsobí dobře, čistě a bezpečně, rozhodně se místnímu personálu do rukou nesvěřujte. Je s podivem, že stále existují místa, jako jsou různá sklepení či bývalé kočárkárny domů, která se vydávají za salony krásy nebo dokonce kliniky. Odcházet byste mohli přinejmenším zklamaní výsledkem a v horším případě pak s komplikacemi, které by museli řešit jinde, o dalších vynaložených finančních prostředcích nemluvě.
Pozor na slevy. Ani nabídka vysněného zákroku na slevovém portálu nemusí vždy vést ke spokojenosti klienta. Plastiku víček nebo především aplikaci výplní či botulotoxinu dnes muži i ženy považují za běžný výkon a mnozí je berou stejně jako návštěvu kadeřníka. S čímž ovšem souvisí i zvýšené riziko, že narazí na šarlatány bez zkušeností a odborné kvalifikace. Bohužel se nezřídka stává, že výkony, které by měl, a dokonce může, provádět pouze lékař, provádí zdravotní sestra nebo dokonce kosmetička. Pak je riziko nespokojenosti a řešení nově vzniklého problému opravdu vysoké.

Klinika není kosmetický salon. I když to tak na první pohled může vypadat, mnoho soukromých moderních klinik ve skutečnosti nejsou klinikami, ale spíše lepšími kosmetickými salony, či rehabilitačními centry. V takových zařízeních ale podle zákona rozhodně nelze provádět chirurgické výkony. Vždyť jen z hygienických důvodů se klient vystavuje riziku, že podstoupí invazivní zákrok v místě, kde nemůže být garantována bezpečnost a asepse. Proto bychom se vždy měli zajímat o status zařízení a odbornost ošetřujícího. I naprosto standardní výkony, jako je například aplikace botoxu, má svá úskalí a je dobré vědět, o jakou látku jde, kdo a kam ji v jakém množství aplikuje.Není lékař jako lékař. Je určitě lepší na vybraný estetický výkon zajít na estetickou kliniku k lékaři-specialistovi, u kterého je tento výkon hlavní pracovní náplní. Když někdo dělá dlouhá léta estetickou medicínu a dermatologii, určitě ji dělá lépe než lékař, který se zabývá většinu týdne úplně jinou specializací a estetikou třeba jednou za týden či okrajově. To se týká třeba aplikace botulotoxinu, dermálních výplní a podobně.

Ať v budoucnu plánujete drobný zásah nebo velký zákrok, vždy volte s rozmyslem.